середу, 11 грудня 2013 р.

Що таке акупунктура? Що таке рефлексотерапія?

Рефлексотерапія являє собою особливу методику впливу на активні точки тіла, звані також акупунктурними. Цей незвичайний метод лікування існує вже більше двох тисяч років. Він зародився в Китаї, але зараз з успіхом використовується фахівцями по всьому світу.

Що ж таке акупунктурная точка?

З цього приводу було проведено сотні експериментів. Про сутність активної точки і механізмах лікувальної методики до цих пір йдуть суперечки серед учених. Було запропоновано кілька десятків гіпотез, деякі з них спростовані.

Китайські мудреці з'єднували сукупність точок в умовні лінії, так звані меридіани, кожен з яких відповідає за певний орган.
На початку свого існування методика включала в себе трохи способів впливу на активні точки: голковколювання, припікання, точковий і лінійний масаж. Але паралельно з розвитком науки і техніки вони доповнилися електропунктурна, фармакопунктура, лазерним впливом та іншими різновидами.
Лінійний масаж являє собою вплив на акупунктурні точки кінчиками пальців. Ця методика, як і точковий масаж, не має відношення власне до масажу, і ставити їх на одну і ту ж ступінь неграмотно. Різниться навіть призначення: лінійне і точковий вплив направлено на акупунктурні точки, а власне масаж - в першу чергу на м'язи.
Лінійним масаж називається тому, що рухи по тілу кінчиків пальців здійснюється в певних напрямках, лініями. Це обумовлено тим, що метою тут стає той чи інший меридіан.
Точковий масаж
Точковий масаж більш локалізована, він складається в натисканні на точки певним чином.
Стрункою і закінченої теорії, яка б пояснювала сутність і механізм дії акупунктури і припікання, поки немає. Вважається, що прямий вплив на життєві точки (Сюе) тягне за собою нормалізацію функції органу, до якого ця точка відноситься, і побічно (через цей орган) впливає на весь організм. Характер впливу залежить від методики виконання процедури і від властивостей обраної точки. На думку китайських і японських лікарів, існують точки, через які можна надати тільки тонізуючу або тільки заспокійливу дію на організм. Серед фахівців голкотерапії є розбіжності з питання про те, які органи і тканини можна і слід пунктіровать.
Перелік захворювань, при яких в Китаї застосовуються голкотерапія і припікання, дуже великий. Він охоплює майже всі захворювання внутрішніх органів, нервові хвороби, психічні та інфекційні хвороби. Крім того, ці методи дуже ефективні як симптоматичне лікування: їх застосовують при болях різного походження, блювоті, запамороченні, безсонні і інших хворобливих симптомах. Нарешті, акупунктури і припікання розглядаються в Китаї як потужні профілактичні засоби, що попереджають розвиток захворювань, що підтримують працездатність, продовжують життя.
Рефлексотерапія, підготовка до голковколювання
Процедурі голковколювання  зазвичай передує пальпація точки передбачуваного місця введення голки. Цю область лікар може масажувати, причому необхідно виробляти тим більш тривале і глибоке розтирання, чим більше це місце болісно. При зниженні чутливості проводиться нетривалий і поверхневий масаж. Іноді при досить розслаблених м'язах масаж не проводиться зовсім. Голка повинна бути обрана у відповідності з місцем передбачуваного уколу, комплекцією, віком і станом хворого, характером впливу. Голка повинна бути прямою, гнучкою, гострої і нержавіючої сталі.  У разі якщо на голці є вигини, її слід випрямити шляхом розгладження великим і вказівним пальцями в напрямку від ручки до вістря. Ні в якому разі не можна розкочувати голку твердим предметом на плоскій поверхні.
Класифікація рефлексотерапії, акупунктури.
Рефлексотерапія - лікувальна система, заснована на принципах рефлексології, що здійснюється за допомогою різного впливу на тканини організму, контрольована і реалізується через ЦНС.
Враховуючи термінологічну плутанину, ідентичність таких термінів, як "голкотерапія", "акупунктура", "голкорефлексотерапія", "акупунктура", вважаємо за необхідне запропонувати наступну скорочену уніфіковану термінологію і класифікацію.
Класифікація рефлексотерапії
За місцем впливу рефлексотерапію класифікують таким чином:
• корпоральна - на точки тіла;
• аурікулярная - на точки вушної раковини;
• краниальная - на точки і зони голови;
• периостальна - роздратування окістя;
• подошвенная (педопунктура);
• долонна (манопунктура, Су-Джок);
• назальная - на точки носа:
- Екзоназальная;
- Ендоназальна;
• оральна - на точки слизової оболонки щік, губ. І інші.
За методом впливу рефлексотерапію поділяють на такі види.
• Механічна:
- Прессорефлексотерапія вплив на поверхневі механорецептори тиском;
- Голкорефлексотерапія (класична акупунктура) - введе • ня голок для впливу на всі види механорецепторов і ноцицепторів;
- Мікроіглорефлексотерапія - пролонговану введення мікроголки, кнопок;
- Цуборефлексотерапія (Японія) - микропрессорефлексотерапия, тобто накладення металевих кульок на область певних точок, пролонговану тиск на механорецептори;
- Пери про сталева голчаста;
- Поверхнева - роздратування багато голчастим валиком, молоточком;
- Вібраційна (вібромасаж) - механічні коливання частотою 50-200 Гц протягом 20-30 хв;
- Ультразвукова;
- Іглоапплікаціонная;
- Вакуумна - баночний масаж.
• Електрична, або електропунктура, - вплив постійним або змінним струмом в безперервному або імпульсному режимі на все точки і зони:
- Електрорефлексотерапія - поверхнева електростимуляція
- Черезшкірна електростимуляція нервів - один з методів протибольової електростимуляції в зонах шкірної проекції болю;
-Электроиглорефлексотерапия, або електроакупунктура, - глибока електростимуляція точок через голки;
- Метод Ріодараку (Ryodaraku) - метод, заснований на феномені Ріодараку підвищеної електропровідності певних точок в області кистей і стоп;
- Метод Фолля.
• Електромагнітна (промениста) - біоенерготерапія:
Сеанси традиційної китайської акупунктури проводить рефлексотерапевт, канд.мед.наук. лікар невролог, нейрофізіолог Олексюк-Нехамес  Алла Григорівна.
 контакти: 0677452596 
запитання: olekalla@gmail.com 



Немає коментарів: